Христо Цветанов изнесе лекция! Левски срази Марек в София (видео + галерия)

Волейболистите на Левски София записаха 6-а победа в Първата осмица на Суперлигата, след като се наложиха над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:18, 18:25, 25:10, 25:20) в мач от 10-ия кръг, който се игра без публика в зала “Левски София”.

47 Левски - Марек 3:1
Така "сините" взеха реванш за загубата си в 3-ия  кръг с 1:3 гейма в Дупница.
Левски е трети във временното класиране с актив от 18 точки (6 победи, 3 загуби), Марек е 4-и с 16 точки (5 успеха, 4 поражения).
Воденият от Андрей Жеков тим доминираше през по-голямата част от времето, като надделя на съперника с волейболни аргументи. Единствено във втората част "сините" позволиха на състезателите на Виктор Карагьозов да поемат инициативата и да спечелят гейма.
Впоследствие столичани не срещнаха съпротива и записаха нови три точки в актива си.
Страхотен двубой изигра бившият национал Христо Цветанов. 42-годишният център изнесе истинска лекция на много по-младите си съперници и заби 18 точки (1 ас, 3 блока, 88% ефективност в атака - +17).
Капитанът Боян Йорданов добави 13 точки (1 блок, 41% ефективност в атака - +2).
Самуил Вълчинов също се отличи с 13 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 36% перфектно, 64% позитивно посреща - +9).
За Марек Светослав Иванов стана най-резултатен с 16 точки (1 ас, 1 блок,74% ефективност в атака, 18% перфектно и 44% позитивно посрещане - +6). Калоян Балабанов добави 10 точки (2 ас, 1 блок, (1 ас, 3 блока, 39% ефективност в атака, 20% перфектно и 55% позитивно посрещане - +4).
В следващия си двубой Левски среща ЦСКА, в отложеното от първи кръг "вечно" дерби. Мачът е на 19 февруари (петък).
Марек играе срещу Добруджа 07 на 26 февруари (петък).

ЛЕВСКИ СОФИЯ – МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 1:0 (25:18, 18:25, 25:10, 25:20)

ЛЕВСКИ:

Владимир Станков 7, Боян Йорданов 13, Гордан Люцканов 8, Самуил Вълчинов 13, Христо Цветанов 18, Марк МакГивърн 5 – Владислив Иванов-либеро (Владимир Гърков, Александър Николов)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ

МАРЕК:

Светослав Станков 1, Илиян Преспов 4, Светослав Иванов 16, Калоян Балабанов 10, Павел Душков 6, Любчо Янков 5 – Дафин Коцаков-либеро (Стефан Узунов, Цветелин Цветанов 2, Ивайло Дамянов 1, Ангел Велков 1, Димитър Дулчев 6)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.

Първенство на България по волейбол за мъже, срещи от десетия кръг в първата осмица:

Пирин Разлог - Хебър 0:3 (25:27, 23:25, 12:25)

Левски София - Марек Юнион-Ивкони 3:1 (25:18, 18:25, 25:10, 25:20)

Нефтохимик 2010 - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)

Добруджа 07 - Монтана 3:2 (25:21, 17:25, 25:22, 24:26, 15:11)