Шампионите се справиха с ЦСКА! Георги Братоев MVP (снимки)

Волейболните шампиони от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха втора поредна и общо 7-а победа в първата осмица на Суперлигата. Воденият от Николай Желязков тим надигра категорично у дома ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:20, 25:21) в мач от междинния 10-и кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така бургазлии са втори във временното класиране с 18 точки след 7 победи и 3 загуби. ЦСКА пък са 7-и със само 6 точки след 2 победи и 5 загуби, но и с цели три мача по-малко.

Шампионите от Нефтохимик бяха водещи изцяло в първата част - 25:18 и 1:0. Но позволиха ЦСКА да поведе във втория гейм. Ситуацията се повтори на няколко пъти, това обаче мобилизира бургазлии. Обратът бе налице и Нефтохимик увеличи аванса си на 2:0 гейма след 25:20. Възходящата им линия се запази, преднината на Нефтохимик остана стабилна в третия гейм и играчите на Николай Желязков се поздравиха с чиста победа след 25:21 и 3:0.

Над всички за Нефтохимик бе Денис Карягин със 17 точки (3 блока, 1 ас, 62% ефективност в атака и 25% позитивно посрещане) за победата. Златко Кьосев (2 блока, 1 ас, 45% ефективност в атака и 79% позитивно посрещане) и Илия Петков (2 аса и 60% ефективност в атака) се отчетоха с 12 и 11 точки за успеха.

Въпреки това, за MVP на мача бе обявен разпределителят Георги Братоев, който завърши с 3 точки (2 аса) за победата.

За "червените" Георги Татаров завърши с 14 точки (1 ас, 43% ефективност в атака и 32% позитивно посрещане), а Димитър Димитров добави 11 точки (2 блока и 31% ефективност в атака).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 3, Денис Карягин 17, Златко Кьосев 12, Валентин Братоев 6, Илия Петков 11, Николай Колев 5 - Теодор Салпаров-либеро (Стефан Георгиев)
Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ
ЦСКА: Делчо Раев, Димитър Димитров 11, Георги Татаров 14, Мартин Павлов 5, Андрей Христов 2, Борислав Манолов 3 - Кристиан Петров-либеро (Даниел Минков, Димитър Ковачев, Валентин Пейчев-либеро)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Снимки: официална Фейсбук страница на Национална Волейболна Лига/National Volleyball League