Волфсбург не успя да победи Борусия М и остави третото място на Айнтрахт

Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. По този начин домакините пропуснаха своя шанс отново да се изкачат до третото място, заето по-рано от Айнтрахт (Франкфурт) и останаха четвърти с 39 точки, гостите са седми с 33.

“Вълците” могат повече да съжаляват за хикса, след като пропуснаха добри възможности на своята сметка. Те имаха възможност да открият резултата още преди да са изтекли първите десет минути от срещата, когато първо Кевин Мбабу стреля с глава след добро центриране в наказателното поле, а малко след това и Боте Баку видя как Ян Зомер отразява удара му. Ксавиер Шлагер стреля опасно в 29-ата, но отново във вратаря.

През втората част също няколко добри положения бяха пропуснати от домакините. В 63-ата минута Джон Брукс дори нацели левия стълб на Зомер, а вратарят сякаш очакваше топката да отиде в аут и не реагира. Десет минути по-късно отново Мбабу надскочи защитата, но отправи слаб удар. Гостите се активизираха в последните десетина минути и опитаха да изнесат играта в предни позиции, но не успяха да застрашат сериозно Коен Кастеелс.

Последният пропуск в 91-ата минута отново бе на сметката на Волфсбург, когато отново Шлагер стреля опасно покрай гредата, но дори се създаде зрителна измама, че топката е влязла във вратата и радост в скамейката на “вълците”, която обаче бързо бе попарена. В следващият кръг Волфсбург гостува на Арминия (Билефелд), а Борусия М посреща Майнц.