Монако с първа грешка за годината (видео)

Победната серия на Монако бе спряна от Лориен. Отборът на Нико Ковач записа осем поредни успеха във всички турнири преди днешния двубой, който завърши 2:2.

Още в шестата минута Бенжамен Лекомт фаулира Беноа Мийо в наказателното поле и Теремас Мофи реализира от дузпа за 0:1. В 34-ата минута Уисам Бен Йедер пропусна да изравни. Две минути след почивката Уболан Мендес игра с ръка в наказателното поле и Бен Йедер беше точен от бялата точка за 1:1. В 62-ата минута Мофи отново се разписа, давайки аванс в полза на гостите. В третата минута от допълнителното време на двубоя Бен Йедер с хубав удар фиксира крайното 2:2.

Монегаските са четвърти в Лига 1 с актив от 49 точки, докато Лориен е на 17-та позиция с 23 точки.