Черноморец (Бяла) се завърна на победния път в Източната група

Отборът на Черноморец (Бяла) се завърна на победния път в Източната група на Висшата лига. Воденият от Милен Стоянов състав надигра категорично като гост Попово 09 с 3:0 (25:16, 25:13, 25:15) в среща от седми кръг.

Черноморци прекъснаха негативната си серия и заема втората позиция в класирането със 17 точки (5 успеха, 2 загуби). Състезателите от Североизтока са на последната шеста позиция с 0 точки (8 поражения).

Волейболистите от Бяла доминираха на терена през цялото време и се поздравиха с победата за малко повече от час.

Раковски 1964 (Севлиево) също записа нов категоричен успех, след като победи като гост Елит (Силистра) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

Съставът от Севлиево е четвърти в таблицата с 13 точки (4 успеха, 3 поражения), играчите на Димитър Миланов са пети с 6 точки (2 победи, 5 загуби).

Въпреки, че севлиевци доминираха в мача, имаха равностойни моменти с противника. Силистренци поведоха за кратко във втората част, но момчетата на Стефан Ганчев излязоха от ситуацията и останаха стабилни.

Категорична победа постигна и тимът на Дея спорт (Бургас), който надигра у дома Родопа (Смолян) с 3:0 (25:20, 28:26, 25:18) в двубой от седми кръг.

Бургазлии остават лидер в таблицата с 18 точки (6 успеха, 1 поражение), родопчани са трети с 12 точки (5 победи, 3 загуби)

Гостите поведоха в първата част, след което домакините поеха инициативата и не отпуснаха хватката. Волейболистите на Иван Фисински имаха своите силни минути и във втория гейм, като дори имаха и два геймбола. До положителен развой не се стигна и Дея увеличи преднината си.

След това мачът просто се доигра и воденият от Весела Братоева отбор се поздрави с петата си поредна и общо шеста победа.