Впечатляващ успех на "Гудисън Парк" върна надеждите на Фулъм (видео)

Фулъм победи като гост Евертън с 2:0 в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. По този начин футболистите на Скот Паркър запазиха жива надеждата си за спасение. Те изостават на 7 точки от 17-ото място, където в момента се намира Нюкасъл. Евертън след поредното си колеблива представяне заема 7-о място с 37 точки.
И двете попадения за успеха на Фулъм бяха дело на новото попълнение от Бордо - Джош Маджа. Нигерийският нападател се завърна в английския футбол, след като преди години игра за Съндърланд, но тогава не успя да помогне да бъде избегнато изпадането.
Евертън бе доста инертен в атака в отсъствието на Доминик Калвърт-Люин. Голмайсторът лекува контузия, но се очаква да се върна в игра още през следващата седмица. В негово отсъствие Карло Анчелоти заложи в предни позиции на Ричарлисон, Гилфи Сигурдсон и Хамес Родригес.
Защитникът Шеймъс Коулман през първото полувреме можеше да вкара за "карамелите", но ударът му срещна гредата. През второто полувреме най-новата придобивка на домакините Джошуа Кинг прати топката във вратата, но му бе отсъдена засада.
Джош Маджа откри резултата в 48-ата минута след прекрасна атака на "котдижърс". Ола Аина проби по левия фланг и поднесе топката на крака на Маджа, който отблизо я прати в мрежата. Лондончани не се върнаха да пазят резултата и продължиха да са по-офанзивно настроеният отбор. В 59-ата минута Адемола Луукман имаше шанс да се разпише от добра позиция, но стреля в аут.
В 65-ата минута Харисън Рийд нацели гредата, топката се върна към Маджа, който беше на точното място и отблизо вкара втория си гол в двубоя.
Десетина минути преди края Джошуа Кинг върна едно попадение, но то беше отменено заради засада. За разлика от много други мачове, този път Фулъм се защитаваше добре и не допусна други опасни ситуации пред вратата си.
Отборът на Скот Паркър ще гостува на Бърни в следващия кръг, а на Евертън предстои мърсисайдското дерби с Ливърпул.