Спарта спечели трилър със 7 гола, но отново без Минчев (видео)

Спарта (Прага) постигна втора поредна победа под ръководството на Павел Върба. Най-популярният чешки тим надви Карвина с 4:3 в изкллючително драматичен мач от 19-ия кръг на местното първенство. Над всички за домакините беше шведът Давид Карлсон, който реализира хеттрик, а Мартин Минчев отново не игра.

Карвина изненадващо поведе с гол на ветерана Михал Пападопулос, но Карлсон и Ладислав Крейчи обърнаха резултата в полза на Спарта още до средата на първото полувреме. В 32-ата минута Кристиан Херц се разписа за 2:2, но в 41-ата Карлсон отново изведе домакините напред.
Второто полувреме също беше интересно. В 69-ата минута Карлсон доведе нещата до 4:2 за Спарта, но малко след това Михал Травник получи директен червен картон, а в 83-ата минута Пападопулос върна интригата. Спарта обаче издържа и е на второ място в класирането, на 10 точки зад водача Славия (Прага).

В друг мач днес Яблонец загуби с 1:2 от Острава и остана на 3-о място, но вече с изоставане от 6 точки спрямо Спарта.