Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Берое се наложи над Славия във втората осмица

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха 6-а победа във втората осмица на Суперлигата. Играчите на Иван Тасев се наложиха като домакини над Славия с 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 25:16) в мач от 10-ия кръг на първенството.

Берое заема 4-о място във временното класиране със 17 точки след 6 победи и 4 загуби. "Белите" пък са седми само с 6 точки след 2 победи и 8 загуби. В междинния 11-ия кръг старозагорци са отново домакини, но на Ботев (Луковит), докато Славия приема Тетевен Волей. И двете срещи са във вторник (16 февруари) от 18,00 часа.

Домакините от Берое доминираха през цялото време на първия гейм, като не допуснаха сериозна съпротива. От друга страна "белите" направиха повече грешки. Втората част започна с предимство на домакините, но след това позволиха на Славия да изравни и да обърне. Интрига имаше още веднъж в гейма, но не се случи нищо повече и Славия спечели след 25:23 и изравни за 1:1.

Възходящата линия за гостите се запази и в следващите минути. Постепенно играчите на Иван Тасев наваксаха изоставането си, като играта продължи точка за точка. Все пак, Берое спечели с минимална преднина - 25:23. Мобилизирани и вдъхновени за победата, домакините не оставиха шанс на "белите" да противодействат и се поздравиха с победата след 25:16 и 3:1.

Най-полезен за Берое бе резервата Иван Чолев със 17 точки (4 блока и 65% ефективност в атака), а Иван Тасев добави още 16 точки (3 блока, 1 ас и 60% ефективност в атака) за победата. За Славия единственият с двуцифрен актив бе Васил Николов също със 17 точки.

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - СЛАВИЯ 3:1 (25:13, 23:25, 25:23, 25:16)
БЕРОЕ 2016: Пламен Христов 2, Иван Дамянов 1, Руси Желев 7, Иван Тасев 16, Милослав Димов 9, Дамян Огнянов  7 - Мартин Иванов-либеро (Иван Чолев 17, Симеон Александров 7, Георги Захариев 1)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ
СЛАВИЯ: Борислав Николов 2, Деян Тодоров 6, Васил Николов 17, Апостол Боянов 6, Цветослав Николовски 8, Виктор Бодуров 8 - Алекси Мицев-либеро (Георги Влахов, Денислав Христов)
Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ.