Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

ПСЖ победи, но не убеди преди сблъсъка с Барселона (видео)

Пари Сен Жермен победи Ница с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Лига 1. Головете на парижани отбелязаха Юлиан Дракслер в (22’) и Мойс Кийн в (76’), а за гостите вкара Маркош Лопеш (50'). С тези три точки играчите на Маурисио Почетино излязоха поне временно на първото място в класирането с 54 точки, колкото имат и Лил, който утре посреща Брест, но сякаш не успяха да убедят докрай в превъзходството си преди сблъсъка с Барселона във вторник.

Първото полувреме не предложи толкова много емоции, а най-добрата новина за Маурисио Почетино и неговите подопечни, като че ли бе много напористата игра и добрата форма демонстрирана от Клиан Мбапе в отсъствието на контузения Неймар. Парижани все пак достигнаха до преднина още в 24-ата минута, когато Юлиан Дракслер се оказа на правилното място в правилното време и успя да открие, след като прати една рикоширала топка в мрежата. В 42-ата Амин Гоурири можеше да възстанови равенството след добро центриране на Алексис Клод, но вместо това нацели десния стълб на вратата на парижани.

Гостите достгигнаха до равенството пет минути след началото на втората част. Върната топка назад попадна в капитана Маркиньос, той сякаш подцени ситуацията и я изстреля нескопосано около дъгата, където кълбото попадна в Рони Лопес, а играчът на Ница направи напредна само с няколко крачки и разстреля Навас.

В минутите след изравняването играчите на двата отбора сякаш позабравиха за играта в защита и си размениха по няколко добри положения, които по чудо не доведоха до нов гол. Отново едно от основните действащи лица бе Мбапе, който на два - три пъти стреля опасно по посока на вратата на Валтер Бенитес. В 61-ата минута отново гостите бяха близо да излязат напред, но Амин Гоури, който бе изведен отлично срещу Навас, нацели горната греда.

Парижани достигнаха до второто си попадение в 77-ата минута след прекрасна триходова комбинация между остриетата в предни позиции. Мбапе центрира отлично към Икарди, а той от своя страна изпрати успоредно с глава към непокрития Мойс Кийн, който се разписа необезпокояван от централните бранители на гостите. В 85-ата минута Ница можеше и да възстанови равенството, но централният бранител Тодибо стреля много лошо от отлична позиция и напълно необезпокояван и това запази крайното 2:1 за домакините. Това бе последен тест за играчите на Почетино преди тежкия сблъсък с Барселона от 1/8-финалите в Шампионската лига във вторник.