Шампионът Бъки победи Етър в дербито от женското първенство (видео)

Шампионът Бъки (Габрово) победи гостуващия Етър (Велико Търново) с 29:26 (15:18) в мач от осмия кръг на женското хандбално първенство на България.

Двата отбора се изравниха по точки, но великотърновки запазват втората позиция заради по-добри показатели в преките двубои. Гостенките взеха преднина в оспорваното първо първо полувреме с четири безответни гола в края, за да се оттеглят на почивката при 18:15.

В началото на втората част домакините заиграха по-активно и със серия от пет поредни гола успяха да обърнат 21:19 в 39-ата минута. Последното равенство дойде четири минути по-късно при 22:22, след което Бъки отново пое инициативата и стигна до победата.

Най-резултатна за победителките с 19 гола стана Мари Томова. За Етър с 8 гола се отличи Александра Замишляк.