Вердер и Фрайбург запазиха нулите от началото до края

Вердер (Бремен) и Фрайбург не успяха да се победят и завършиха 0:0 в 21-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима си размениха по няколко възможности, но топката така и не се оказа в мрежата на някой от двамата вратари.

Джонатан Шмит стреля много опасно още в 11-ата минута, когато след рикошет топката се оказа в него, но Иржи Павленка се намеси стабилно и изби. Гостите отговориха с две възможности, които бяха пропуснати първо от Милош Велкович, който стреля с глава, а впоследствие и Милот Рашица стреля опасно, но Флориан Мюлер се намеси добре.

В 55-ата минута отново гостите можеха да достигнат до красиво попадение, но удар на Винченцо Грифо се отби от напречната греда и излезе в аут. В 77-ата отново играчите на Фрайбург бяха близо до откриване на резултата, когато първо Николас Хофлер стреля отлично, но отново Павленак се намеси отлично, а впоследствие и Нилс Петерсен пропусна да отбележи. Така срещата се запази при нулево равенство до самия край.