Сами Кедира напомни за себе си след дълго мълчание (видео)

Завърналият се в Бундеслигата Сами Кедира помогна на новия си тим да избегне загубата при гостуването на Щутгарт в среща от 21-вия кръг. Световният шампион се отчете с асистенция за крайното 1:1, което е глътка въздух за столичани, а е и първа точка при новия им треньор Пал Дардай. В 82-ата Кедира асистира на 17-годишния юноша Лука Нетц, който с малко късмет наказа съперника.

Пред това Щутгарт беше повел след попадение на Саша Калайджич в последната минута на първото полувреме. Първоначално този гол не беше признат заради сигнал за засада, но ВАР изчесли, че такава не е имало.

До днес Херта се намираше в серия от четири поредни загуби, а няма победа от седем кръга насам. Берлинчани са само на точка от опасната зона, но са и с две срещи повече от следващия ги Арминия (Билефелд). Щутгарт пък остава в средата на класирането.