Блестящ вратар спаси Севиля от нежелан резултат (видео)

Отборът на Севиля победи като домакин Уеска с 1:0 в среща от 23-ия кръг на испанската Ла Лига. Мунир Ел Хадади с гол в 57-ата минута донесе победата на севилци, но с голям принос за нея бе и вратарят Ясин Буну, който направи ключови спасявания и не позволи на гостите да изравнят резултата. Така Севиля записа пета поредна победа в първенството и четвърти пореден мач без допуснат във вратата си гол.

През първата част домакините от Андалусия не успяха да поразят противниковата врата. Любопитното бе, че в последните секунди на първото полувреме играч на Уеска едва не си отбеляза зрелищен автогол. След дълго подаване на Иван Ракитич към футболист на Севиля, Хорхе Пулидо направи нескопосано защитно отиграване и топката вече влизаше във вратата на Уеска, но стражът Алваро Фернандес показа изумителен рефлекс и по блестящ начин спаси тима си в тази ситуация.

В 57-ата минута Севиля поведе с 1:0 в резултата. Това се случи след отлично центриране на Оливер Торес от аутлинията, с което халфът качи топката на Мунир Ел Хадади и бившият играч на Барселона я заби във вратата.

Златният шанс за изравняване на резултата за гостите дойде в 76-ата минута, когато Рафа Мир направи невероятен пропуск. След центриране отдясно “деветката” на Уеска бе длъжен да изпрати топката във вратата с глава, но не успя да преодолее стража Ясин Буну, който с фантастично спасяване запази крехкия аванс на Севиля в резултата.

Две минути след тази ситуация пък домакините пропиляха прекрасна възможност за 2:0. След страхотна атака на андалусийците резервата Юсеф Ел Несири на два пъти бе блокиран от бранители на Уеска в наказателното поле на гостите и до гол не се стигна. Две минути преди края пък пред гостите се откри още един страхотен шанс за 1:1, но отново вратарят Буну се превърна в непреодолима преграда за играчите на Уеска, като първо спаси силен удар от воле, а после изби от голлинията и арагонци не успяха и при добавката.

Така Севиля събра 45 точки и е на трета позиция в класирането, само на една точка зад втория Реал Мадрид. Лидер продължава да бъде Атлетико Мадрид с 54 (и мач по-малко), а Уеска заема последното 20-о място с 16 точки.