Ланс продължава с равенствата (видео)

Ланс записа трето поредно равенство в Лига 1. Въпреки че имаше надмощие и отправи двойно повече удари от съперника си, тимът от Северна Франция стигна само до 1:1 при гостуването си на Реймс. По този начин Ланс остана на шестото място в класирането и пропусна да измести Рен от петата позиция.

Реймс не вкара гол в предишните си два мача, но днес започна по-добре и поведе в 13-ата минута. Точен беше Арбер Зенели. Гостите можеха да изравнят в самия край на полувремето, но Гаел Какута стреля в аут от дузпа, отсъдена за нарушение на Конан.
Ланс все пак изравни в 61-ата минута чрез Флориан Сотока, който се възползва от асистенция на Жонатан Клаус. Малко по-късно гол на Симон Банза от гостите беше отменен, а в 89-ата минута Предраг Райкович спаси точката за Реймс, парирайки изстрел на резервата Клеман Мишлен.

Равенството изкачи домакините на 13-о място в класирането. В следващия кръг Реймс ще гостува на Сент Етиен, а Ланс ще посрещне Дижон.