Късметът изостави Брайтън срещу Астън Вила (видео)

Брайтън затвърди добрата си форма от началото на годината и записа шести пореден мач без загуба във Висшата лига, но "чайките" със сигурност са разочаровани от нулевото равенство срещу Астън Вила. Домакините отправиха близо 30 удара към вратата на Емилиано Мартинес, но така и не успяха да вкарат гол.

Прагматичният стил на Вила на чужд терен донесе ценна точка в актива на бирмингамци. Те се намират на 8-о място в класирането, изравнявайки се с Тотнъм, а Брайтън е 15-и и все повече се отдалечава от опасната зона.

Мениджърът на Брайтън Греъм Потър направи шест промени в сравнение със състава, който започна при загубата от Лестър за ФА Къп. Нийл Мопе и Леандро Тросар започнаха в предни позиции, а зад тях действаше Алексис Макалистър.
За Вила сред титулярите се появи Дъглас Луис на мястото на Марвалъс Накамба. Останалите в стартовите 11 бяха същите, които надвиха с 1:0 Арсенал в предишния кръг.
Домакините се надяваха да запишат поредни победи на своя стадион за първи път от ноември 2019 година и подходиха агресивно от самото начало. Дан Бърн пропусна първото положение пред вратата на Емилиано Мартинес, а след това и Макалистър стреля неточно с глава.
В 13-ата минута защитникът Жоел Велтман отправи удар, спасен от Мартинес. Вила отговори с неточен шут от далечна дистанция на Дъглас Луис. В средата на полувремето гостите от Бирмингам поизравниха играта, но звездата им Джак Грийлиш оставаше изолиран и тимът не създаваше нищо в офанзивен план. В 37-ата минута Емилиано Мартинес отрази силен изстрел на Тросар, а малко по-късно испанецът попречи и на Дан Бърн да открие резултата.
И след почивката домакините бяха отборът, който атакуваше и отправяше удари, но малко от тях бяха истинска заплаха за вратата на Вила. Мартинес показа класа след мощен шут на Велтман и рикошет, а Мопе прати топката в аут от малък ъгъл. Резервата Дани Уелбек също пропусна да донесе заслужена победа на Брайтън.
В следващия кръг "чайките" ще посрещат Кристъл Палас, а на Вила предстои домакинство на Лестър.