Пирин стартира с лесна победа над Хебър, Бодуров бе изгонен (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Хебър завършиха при резултат 2:0 в първи двубой от пролетния полусезон на Втора професионална лига. Попаденията на стадион "Христо Ботев" реализираха Станислав Манолев (45) и Орлин Старокин (84).

В 31-ата минута дойде и най-добрата ситуация за гол в сблъсъка. Юлиян Попев центрира отлично в наказателното поле към Спас Георгиев, който отправи удар, но Александър Любенов се намеси. Секунди по-късно "зелените" получиха нов шанс за гол, след като Николай Бодуров отправи шут, който обаче бе твърде слаб, за да затрудни стража на гостите.

Две минути по-късно капитанът на "орлетата" Николай Бодуров изпусна нервите си. Опитният бранител удари в лицето играч на Хебър и главният съдия Димитър Буров вдигна директен червен картон на бившия играч на ЦСКА-София.

Секунди преди края на първата част Станислав Манолев откри резултата на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Преслав Йорданов засече с глава центриране от корнер. Ударът му бе избит от Александър Любенов, но при добавката Станислав Манолев не пропусна да накаже гостите от Пазарджик.

В 68-ата минута Откай Хамдиев направи мощен пробив, който завърши със силен шут, но кълбото не попадна в целта. Малко по-късно Станислав Маневски също опита да затрудни Петър Петров.

В 84-ата минута "орлетата" направиха перфектна контраатака, която завърши с гол в мрежата на Хебър. Попадението реализира Орлин Старокин, който през зимата се завърна в Пирин.
До края на срещата не се случи нищо интересно и завърши без нови голови ситуации на стадион "Христо Ботев".

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ХЕБЪР 2:0