Леванте изненада Атлетик в Билбао

Отборът на Леванте се оказа в ситуация да изпепели мечтата на Атлетик Билбао да стигне до финала в турнира за Купата на Испания.

Баските допуснаха равенство 1:1 на "Сан Мамес" срещу своя съперник, който не познава загуба във всички турнири от 2 януари насам.Гостите откриха резултата в 26-ата минута, когато се разписа Гонсало Мелеро.

Домакините упражниха сериозен натиск след почивката, но стигнаха само до равенство, след като в 58-ата минута Иниго Мартинес с глава успя да се разпише.

Като цяло резултатът може да се определи като несправедлив, тъй като баските отправиха 16 удара към вратата срещу само 2 на гостите, но платиха цената за апатията си през първото полувреме.
В крайна сметка всичко ще се реши на реванша, който ще се изграе на 4 март във Валенсия.