Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Челси продължава напред за ФА Къп (видео)

Отборът на Челси се класира за 1/4-финалите на турнира ФА Къп, след като отстрани Барнзли. Лондончани спечелиха като гост с 1:0 и в следващата фаза ще се изправят срещу Шефилд Юнайтед. Тами Ейбрахам отбеляза победното попадение за "сините" от английската столица в 64-та минута. Това беше четвърта поредна победа за лондончани във всички турнири, откакто отборът беше поет от Томас Тухел.

Успехът не дойде никак лесно за лондончани. Домакините упражниха силен натиск в началния четвърт час, но стражът на Челси Кепа Арисабалага се справи с опасностите, създадени от Хърби Кейн и Алекс Моуат.

Минута преди края на първата част Адебойейо беше близо до гол, но сантиметри не му достигнаха. През втората част Челси започна да атакува по-смело. В 58-та минута Калъм Хъдсън-Одой стреля, но встрани от вратата. Три минути по-късно Курт Зума също отправи неточен удар.

Така се стигна до 64-та минута, когато Рийс Джеймс намери Тами Ейбрахам, който от близка дистанция не сбърка на празна врата за 1:0. При попадението останаха съмнения за засада, но ситуацията не беше прегледана с ВАР, тъй като системата за видеоарбитраж не се прилага в турнира за ФА Къп.

Усилията на Барнзли да стигне до равенство не се увенчаха с успех и така напред продължава Челси.