Шарлероа изхвърча за Купата на Белгия

Шарлероа поведе в първата минута и допусна изравняване в последната

Отборът на Шарлероа, където играе бившият капитан на Левски Иван Горанов, отпадна в 1/8-финалите на турнира за Купата на Белгия, след като загуби с 1:3 като гост на Гент.  Българският футболист не взе участие в срещата, като остана извън групата.

Двубоят премина през драматичен обрат, дошъл в заключителните 15 минути. Шарлероа поведе с гол на Шамар Николсон още в първата минута, като резултатът се запази до 74-ата минута. Тогава Роман Яремчук изравни. Седем минути по-късно обратът стана пълен, а в самия край Саидо Берахино си отбеляза автогол и сложи точка на спора.