Лейкърс с трета поредна победа след продължение

Лос Анджелис Лейкърс спечели трети пореден мач с продължение, след като се наложи у дома със 114:113 срещу Оклахома Сити Тъндър.

"Езерняците", които за втори пореден път бяха без Антъни Дейвис, който има травма в ахилеса, се спасиха от загуба в редовното време с тройка на ЛеБрон Джеймс за 105:105 19.5 секунди преди края.

В добавените пет минути Джеймс не вкара нови точки, но се отличи с някои ключови изяви в защита. Четири от деветте точки за домакините в добавените пет минути пък вкара Денис Шрьодер.

Най-резултатен за победителите в мача бе Джеймс с 25 точки. Монтрезъл Харел добави още 20, а Шрьодер завърши срещата с 19 за 20-ия успех на шампионите от началото на сезона.
За Оклахома центърът Ал Хорфорд реализира 25 точки, докато с 24 завърши Кенрич Уилямс. Гостите, които бяха без контузените си гардове Шай Гилджъс-Алекзандър и Джордж Хил, имаха 20 точки аванс в началото на втората четвърт, но не успяха да го задържат.