Алер реши дербито на Нидерландия в полза на Аякс

Себастиан Алер донесе победата на Аякс в дербито с ПСВ Айндховен. Отборът на Ерик тен Хаг спечели с 2:1 в Амстердам в мач от четвъртфиналите на Купата на Нидерландия. Привлеченият през януари от Уест Хам Алер бързо се превърна в решителен фактор за Аякс, като вече има четири гола за новия си тим.

Нападателят се отчете с два гола в рамките на пет минути през първото полувреме. Той откри резултата в 19-ата минута и малко по-късно удвои аванса на домакините. Автогол на Тимбер в 68-ата минута върна ПСВ в мача, но гостите не успяха да стигнат до нещо повече.

Преди двубоя футболистите на Аякс излязоха с фланелки с името на Андре Онана. Преди няколко дни вратарят бе наказан да не играе една година поради употреба на допинг.
Аякс стартира силно двубоя и натисна от началото. В 19-ата минута Клаасен беше на позиция за изстрел, но отлично намери Алер, който откри резултата. Малко по-късно националът на Кот Д'Ивоар отбеляза второ попадение след асистенция на Душан Тадич.
ПСВ вдигна нивото след почивката, а след автогола на Тимбер се хвърли в търсене на изравняване. По-опасните ситуации обаче продължиха да бъдат пред вратата на гостите. Тадич и Давид Нерес обаче пропуснаха възможности да решат мача и Аякс трябваше да трепери до края.