Костов не игра за Олимпиакос в дербито с АПОЕЛ

Отборите на Олимпиакос (Никозия) и АПОЕЛ (Никозия) направиха здраво дерби помежду си от 24-ия кръг на първенството на Кипър. Срещата завърши с успех с 3:2 в полза на гостите. Българският нападател на домакините Станислав Костов бе в групата на своя тим, но остана на пейката.

Клонадис и Нсуе дадоха преднина от два гола на АПОЕЛ след точни удари в 24-ата и 56-ата минута, но автогол на Узохо в 62-ата минута върна Олимпиакос в играта.

Само минута по-късно обаче Гарнер вкара трети гол за АПОЕЛ, но в 71-ата минута Манцис отново намали на 2:3. Домакините обаче не намериха сили да се доберат до изравняването и трябваше да преглътнат загубата.

След този мач двата тима са плътно един до друг в класирането. Олимпиакос заема 7-ото място с 28 точки, докато АПОЕЛ е на 8-ата позиция с 27 точки. Водач е Аполон (Лимасол) с 51 точки.