Продължения изпратиха неособено убедителен Манчестър Юнайтед на 1/4-финал за ФА Къп (видео)

Манчестър Юнайтед имаше нужда от продължения, за да  победи с минимален резултат Уест Хам на "Олд Трафорд" и да се класира на 1/4-финалите на ФА Къп. "Червените дяволи" не изиграха особено убедителен двубой и въпреки че имаха териториално предимство през цялото време, създадоха много малко чисти положения в редовното време. Уест Хам се защитаваше добре, но капитулира в седмата минута на първото продължение, когато Скот Мактоминей отбеляза единствения гол. "Чуковете" обаче така и не успяха да застрашат сериозно вратата на домакините, което бе обусловено и от кадровите проблеми на лондончани в атака.

Оле Гунар Солскяер направи шест промени в сравнение с равенството с Евертън (3:3) през уикенда. Дийн Хендерсън стартира на вратата. Алекс Телеш, Фред, Неманя Матич, Дони ван де Беек и Антони Марисиал също започнаха. Новото попълнение Амад Диало бе в групата, но така и не се появи в игра.
Дейвид Мойс, който се завърна на "Олд Трафорд", предприе три корекции в сравнение с дербито с Фулъм. Андрий Ярмоленко замени Микейл Антонио, който не бе възстановен и попадна в групата на гостите. Марк Нобъл и Пабло Форналс също започванаха. Привлеченият под наем от Манчестър Юнайтед Джеси Лингард нямаше право да играе днес. Томас Сучек запази мястото си, след като червеният му картон от миналия мач бе отменен.
През първите 45 минути действията се развиваха изцяло в половината на гостите, които обаче се защитаваха добре и не допускаха много кризисни положения пред собствената си врата. Най-чистата ситуация бе в 27-ата минута, когато след корнер топката стигна на далечната греда до Линдельоф, който стреля с глава. Получи се рикошет, след който Фабинаски изби с върха на пръстите си, а впоследствие кълбото срещна и гредата. Това си остана и единственият точен удар до почивката. Иначе домакините създаваха напрежение най-вече след статични положения.
"Чуковете" излязоха с по-различни намерения в началото на втората част и опитваха по-често да преминават в половината на Манчестър Юнайтед. В 53-тата минута обаче отново чистото положение бе пред вратата на гостите. Центриране на Грийнууд отдясно бе отклонено на пътя на Рашфорд, но Фабиански излезе напред и парира удара на голмайстора на "червените дяволи". Това бе и най-добрата възможност в мача до момента.
Манчестър Юнайтед обаче така и не успяваше да наложи натиск. В 73-тата минута Солскяер пусна Бруно Фернандеш и Мактоминей, които замениха Ван де Беек и Матич. Четири минути преди края на редовното време в игра за домакините се появи и Единсон Кавани, който замени Грийнууд.
В началните минути на първото продължение не се случи нищо, но в 97-ата домакините хванаха "чуковете" на контраатака. Марсиал я подхвана след грешка на Деклан Райс, след което намери Фред отляво. Бразилецът центрира и след два неуспешни опита за изчистване топката стигна до Рашфорд, който пусна към нахлуващия на скорост Мактоминей. Шотландецът засече от движение и стреля ниско до близката греда за 1:0.
"Червените дяволи" се класират за 1/4-финалите на турнира за седма поредна година.