Реал Мадрид съкрати изоставането от Атлетико (видео)

Шампионът Реал Мадрид победи с 2:0 Хетафе в отложен мач от първия кръг на Ла Лига и съкрати изоставането си от лидера Атлетико Мадрид, който снощи допусна грешна стъпка, завършвайки 2:2 със Селта Виго у дома. Резултатът на "Алфредо Ди Стефано" откри Карим Бензема в 60-ата минута. Ферлан Менди оформи крайния резултат в 66-ата минута. С успеха Реал Мадрид излезе втори във временното класиране с 46 точки, докато Атлетико има 51, но и два мача по-малко. Трети е Барселона с 43 и мач в запас.

Треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан имаше куп кадрови проблеми за решаване преди мача с Хетафе, след като извън сметките му останаха цели 9 играчи от първия отбор.

¡Con este once saltaremos al césped del Alfredo Di-Stéfano para enfrentarnos al Real Madrid! #VamosGeta #RealMadridGetafe

Публикувахте от Getafe C.F. в Вторник, 9 февруари 2021 г.
Това са Серхио Рамос, Еден Азар, Даниел Карвахал, Федерико Валверде, Лукас Васкес, Родриго, Алваро Одрисола, Едер Милитао и Тони Кроос, които са или трайно контузени, или с болежки, а германецът е наказан.
Двубоят започна очаквано с по-активна игра на домакините, които се впуснаха в атаки. В 5-ата минута Винисиус напредна по крилото, но беше спрян с нарушение. В 9-ата минута Реал стигна до хубаво положение за гол, но на удара на Каземиро отблизо му липсваше точност. Белите продължиха да доминират и в 14-ата минута стигнаха до най-добрата си възможност за гол, когато след ъглов удар Карим Бензема с глава уцели напречната греда.
В 20-ата минута отбраната на Хетафе се справи с опасност, след като топката беше насочена към Винисиус в наказателното поле. В 30-ата минута Реал получи да изпълни свободен удар, Лука Модрич центрира, но топката беше избита в ъглов удар. Последна нова опасност, но след рикошет топката отново напусна терена.
В 37-ата минута Модрич нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, но топката отиде право в тялото на стража на Хетафе и не го затрудни. В 40-ата минута пък удар на Бензема беше блокиран. Така първото полувреме завърши без гол. Реал отправи седем удара, като само този на Модрич беше в очертанията на вратата, докато гостите не създадоха работа на Тибо Куртоа.
Реал започна много силно втората част, като още в 48-ата минута можеше да стигне до откриване на резултата, но Давид Сория показа класа и отрази удара отблизо на Бензема. Положенията пред вратата на Сория следваха едно след друго, а междувременно заваля и дъжд. Това сякаш поизравни силите на терена и Хетафе стигна до първата си сериозна възможност за гол чрез Марк Кукурея, но ударът му беше блокиран от Варан. Така се стигна до 60-ата минута, когато Карим Бензема с глава откри резултата с 11-ия си гол за сезона след центриране на Винисиус.
В 66-ата минута Реал стигна до втори гол, като негов автор стана Ферлан Менди, който засече отблизо центриране в наказателното поле на Марсело и изненада Сория.
След втория гол Реал очаквано намали оборотите и премина в защита, но гостите така и не успяха да затруднят играчите в бяло и резултатът остана непроменен.

Реал Мадрид - Хетафе 2:0

1:0 - Бензема 60
2:0 - Менди 66
Реал Мадрид: Куртоа, Варан, Начо, Марсело, Модрич, Каземиро, Менди, Асенсио, Винисиус, Бензема, Марвин.
Хетафе: Сория, Дамиан, Кабако, Шакла, Оливера, Арамбари, Максимович, Портийо, Кукурея, Анхел Родригес, Кучо.