Лесна победа за Осака на старта, Кербер отпадна

Шампионката от 2019 година Наоми Осака се класира с лекота за втория кръг на тазгодишното издание на Australian Open. Японката елиминира Анастасия Павлюченкова в два сета - 6:1, 6:2. Мачът продължи час и осем минути, а Осака диктуваше през цялото време събитията на корта.

В първия сет фаворитката доминираше с мощния си сервис, а Павлюченкова й помогна с многото си непредизвикани грешки. Рускинята започна по-добре втората част, но отново допусна ранен пробив, след който не получи шанс да върне интригата.

"Тук съм, за да се забавлявам. Преди мача бях доста нервна. Играла съм и преди срещу Павлюченкова и не ми е било лесно. Благодаря на всички, които дойдоха. Наистина съм щастлива да видя хора по трибуните", заяви Осака след победата.
"Физически се чувствам като всички останали. За телата ни е стрес да играем след след толкова дълга пауза, но постепенно свикваме и се радваме, че сме тук", добави японката, която в следващия кръг ще срещне Каролин Гарсия от Франция.
От турнира още в самото начало отпадна Анжелик Кербер. Шампионката от 2016 година претърпя загуба с 0:6, 4:6 от Бернарда Пера. Хърватката, която се състезава за САЩ, изигра много силен мач и поднесе първата голяма изненада в Мелбърн.
Кербер спечели само 8 точки в първия сет и го предаде, без да вземе нито един гейм. Германката губеше с 0:3 и във втората част, когато най-после започна да оказва съпротива. Тя върна единия пробив, а при 4:5 имаше три поредни възможности да изравни, но ги пропусна и Пера стигна до успеха.
Шампионката от "Ролан Гарос" и номер 15 в схемата Ига Швьонтек (Полша) се справи с 6:1, 6:3 с Аранча Рус (Нидерландия) за 76 минути.
Швьонтек, осминафиналистка в Мелбърн през 2020 година, очаква мач срещу италианката Камила Джорджи, която елиминира Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:3, 6:3.