Гуардиола: Другия път вратарят ще бие дузпата

Клоп: Две огромни грешки решиха мача

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола коментира триумфа на своя тим с 4:1 над Ливърпул, който увеличи шансовете му за триумф в Премиър лийг.

ПРОПУСНАТА ДУЗПА
Много неща се случиха в този мач, като започнем с пропусната дузпа. Това се превръща в нещо нормално срещу този противник. Имаме проблем с изпускането на наказателни удари. Не можеш да си позволиш това във важни моменти, случи се и срещу други отбори. Ще помисля дали следващия път вратарят Едерсон да не изпълнява.

ОТНОШЕНИЕТО НА ИГРАЧИТЕ
Като цяло стартирахме много силно и в първите минути правехме това, което искаме. Впечатлен съм от начина, по който регирахме, след като бяхме допуснали гола. Бяхме много уверени в собствените си качества. Знаехме, че не трябва да спираме да играем така през целия двубой. Останах много впечатлен и от начина, по който момчетата на трибуните подкрепяха съотборниците си на терена. От дълги години Манчестър Сити се опитваше да спечели на този стадион и да се надяваме, че следващия път ще го направим пред фенове. Без хора е напълно различно.

ФАВОРИТ ЗА ТИТЛАТА?
Продължаваме да го караме мач за мач. Наблюдавах следващия ни противник Суонзи срещу Норич и останах впечатлен колко е силен той. След това пък ни очаква двубой срещу Тотнъм.

ФИЛ ФОДЪН
Фодън е футболист, който много умело пази топката. Той е агресивен, но все още е твърде млад и не разбира какво точно трябва да прави на определени позиции. През първото полувреме той не беше на точното място, на което трябваше да бъде, заради което имахме проблеми с контрола на топката. Работим върху това, но понякога той се разсейва. За него е по-лесно да бъде на крилото. Но Фил ще се научи. След това при втория и четвъртия гол видяхме с какъв огромен талант разполага той.