Резервите измъкнаха Барса в луд мач с Бетис (видео)

Барселона постигна изстрадана победа с 3:2 в гостуването си на Бетис от 22-ия кръг на Ла Лига. Двата тима си спретнаха доста зрелищен сблъсък на "Бенито Вийямарин", който обаче завърши с успех на гостите. Роналд Куман може да бъде доволен, защото смените му решиха мача. Бетис поведе в 38-ата минута с гол на Борха Иглесиас, но Лионел Меси, който започна двубоя на скамейката и влезе като смяна през втората част, успя да изравни в 59-ата минута. След това каталунците направиха обрат след автогол на Виктор Руис в 68-ата минута, но същият този Руис се реваншира в 75-ата минута, вкарвайки за 2:2. Крайното 2:3 оформи друга резерва за Барса - Тринкао, който отбеляза красив гол в 87-ата минута, с който донесе и успеха на своя тим.

Мануел Пелегрини бе избрал за този двубой Борха Иглесиас да бъде на върха на атаката, а зад гърба му действаха Набил Фекир, Хуанми и Айтор Руйбал. В средата на терена пък започнаха Андрес Гуардадо и Пол Акуоку.
Роналд Куман пък бе предпочел Антоан Гризман, Усман Дембеле и Мартин Брайтуайт в атака, като силно впечатление направи отсъствието на звездата Лионел Меси. В средата пък се разчиташе на Серхио Бускетс, Рики Пуч и Миралем Пянич.

Срещата не започна добре за Барса. Още в 12-ата минута се наложи каталунците да правят принудителна смяна, след като Роналд Араухо се контузи и на негово място влезе Френки де Йонг, който се наложи да действа на непривична позиция в центъра на отбраната.

Първото сериозно голово положение дойде в 25-ата минута и бе създадено от играчите на Бетис. Тогава Хуанми получи центриране в опасна близост до вратата и стреля с глава, но малко не му достигна, за да отправи по-точен изстрел.

Барса обаче отговори с още по-добра възможност. В 28-ата минута при едно разиграване след корнер, топката бе центрирана в наказателното поле и Лангле стреля с глава от прекрасна позиция, но покрай вратата.

В 38-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Бетис организира скоростна контраатака, Емерсон напредна отдясно и пусна успоредно на голлинията към Борха Иглесиас, който отблизо засече във вратата са 1:0.

Роналд Куман очаквано направи промяна на почивката, но изненадата бе, че на терена не се появи Меси, а Педри, който замени Брайтуайт.

Каталунците започнаха добре втората част и още в 48-ата минута стигнаха до прекрасна голова възможност. Оскар Мингеса стреля от границата на наказателното поле и принуди Йоел Роблес да прави важно спасяване.

В 57-ата минута най-накрая на терена се появи и Лионел Меси, който замени Рики Пуч. Само две минути по-късно аржентинецът изравни резултата. Той получи на ъгъла на наказателното поле и със силен удар в близкия ъгъл на вратата вкара за 1:1.

В 62-ата минута Меси пнахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение със защитник, но съдията остави играта да продължи.

Минута по-късно Фекир отправи точен удар във вратата на гостите, но не успя да затрудни Марк-Андре тер Стеген.

В 66-ата минута Дембеле направи голям пропуск. Той бе изведен очи в очи с вратаря Роблес, но не успя да го преодолее.

В 68-ата минута Барса направи пълен обрат. Алаба получи пас в наказателното поле, той подаде успоредно на голлинията към Гризман, който много нескопосано отигра топката, но късметът се усмихна на французина, тъй като кълбото рикошира в крака на Виктор Руис и се озова в мрежата за 1:2.

Руис обаче се реваншира по най-добрия начин в 75-ата минута. Тогава Фекир центрира от фаул и бранителят се извиси и с глава вкара за 2:2.

В 84-ата минута Тер Стеген трябваше да прави решително спасяване след удар отблизо на Морон.

Три минути по-късно Барса отново излезе напред. Меси центрира в наказателното поле, защитник не изби добре и прати топката по посока на Виктор Руис, който обаче отново сгреши фатално, позволявайки на Тринкао да му отнеме и с мощен шут да вкара за 2:3.

Така Барса записа пета победа над Бетис в последните пет сблъсъка между двата тима. това е шести пореден успех за каталунците и 11-и мач без загуба на сметката им. Така възпитаниците на Роналд Куман вече имат 43 точки и излязоха на 2-ото място, но още изостават на 7 пункта от лидера Атлетико Мадрид. Бетис пък спря серията си от 5 мача без загуба. Отборът остава на 7-ата позиция с 30 спечелени точки.