Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Иван Лилов поведе Ямбол към успех над Спартак (Пл)

Отборът на Ямбол се поздрави с шестата си победа за сезона в Националната Баскетболна Лига. Момчетата на старши треньора Тони Дечев надиграха Спартак (Плевен) с крайното 85:74 (28:22, 16:21, 20:23, 21:8) в двубой от 17-ия кръг на родното първенство, проведен в зала "Диана".

Чрез успеха ямболии увеличават баланса си за сезона на 6 победи и 10 загуби, заемайки 7-ата позиция в класирането, докато плевенчани остават 8-и с 3 успеха и 13 поражения. Освен със загубата, Спартак си тръгва от Ямбол и с още двама играчи в лазарета - Николай Маринов и Цветослав Острев получиха травми по време на двубоя.

Гостите започнаха силно и поведоха със 7 точки в началото на мача, но Ямбол отвърна и взе преднината в свои ръце след края на първия период - 28:22. Спартак обаче догони своя съперник и се доближи на само една точка разлика на голямата почивка при 44:43, а преди началото на последната четвърт дори поведе с две точки след тройка на Ивко Ивков за 64:66. Домакините все пак натиснаха газта в последната четвърт, спечелена с 21:8, и записаха шестата си победа за сезона - 85:74.

Иван Лилов наниза 30 точки при 10/14 стрелба от игра за Ямбол. Ерик МакГил и Уили Атууд се разписаха с по 14 точки, а Андрей Иванов вкара 10 точки и взе 8 борби.

Ивко Ивков записа 17 точки и 8 борби за гостите, Цветослав Острев и Радослав Кочев добавиха по 15 точки, а капитанът Тодор Тодоров допълни с 10 точки.

ЯМБОЛ: Ерик МакГил 14, Иван Лилов 30, Франклин Уилямс 8, Уили Атууд 14, Андрей Иванов 10 (Евгени Василев 5, Кръстан Кръстанов 4, Дарин Иванов, Стоян Петков)

СПАРТАК: Цветослав Острев 15, Ивко Ивков 17, Любен Пасков 5, Димитър Маринчешки 8, Горан Остойч 4 (Радослав Кочев 15, Тодор Тодоров 10, Николай Маринов)