Този път Айнтрахт нямаше нужда от Йович, другият сърбин свърши работата (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) задържа и след този кръг мястото си в топ 4 на Бундеслигата, след като срази Хофенхайм с 3:1 като гост. Футболистите на Адолф Хютер се представиха много силно и вече имат три поредни победи, благодарение на което се отдалечиха на 4 точки от Борусия (Дортмунд), а разликата с третия Волфсбург е само 2 пункта.

Домакините не намериха начин да спрат разигралия се Филип Костич, който вкара първото попадение за Айнтрахт и след това асистира за другите две. Сръбският левичар реализира за 1:0 още в 15-ата минута с хубад удар по диагонала.

Две минути след почивката Иляс Бебу изравни, но гостите не позволиха на съперника да направи нищо повече. В 62-ата Костич центрира от фал към Еван Н’Дика и той се разписа с глава за 2:1 за “орлите”. След още две минути неуморимият реализатор Андре Силва покачи на 3:1 след пореден пробив на Костич отляво.

Преотстъпеният от Реал Мадрид Лука Йович се появи в игра за Айнтрахт чак за последните около 20 минути, когато вече всичко беше решено.

Това беше и последният двубой от 20-ия кръг за уикенда, защото сблъсъкът между Арминия (Билефелд) и Вердер (Бремен) беше отложен за неопределено време заради лошо време.