Русия е вторият шампион на ATP Cup (видео + снимки)

Русия е вторият шампион на ATP Cup, след като спечели по категоричен финалния сблъсък с Италия. Воден от двамата си играчи в Топ 10 Даниил Медведев (№4) и Андрей Рубльов (№8), руският спечели в два мача на сингъл и не се наложи да се играе срещата на двойки.

Рубльов зададе началото с категоричен успех над Фабио Фонини 6:1, 6:2 за едва 62 минути. Опитният италианец нямаше отговор на агресивната игра на съперника си.
Във вторият мач Медведев спря Матео Беретини, който преди финала нямаше загубен сет в турнира. За 81 минути руснакът спря съперника си, побеждавайки с 6:4, 6:2.

Бившият финалист от Откритото първенство на САЩ Медведев обра овациите от малобройната публика и заслужи поздравление от страна на противниковия тим.

Рубльов, който се намира но осмо място в класацията на АТП, не беше побеждавал Фабио Фонини в предишните три двубоя между двамата на твърда настилка, като сега взе реванш срещу неудобния си противник. Руският тенисист записа четири поредни победи в турнира, като загуби само един сет, докато Матео Беретини допусна първото си поражение една във финалния сблъсък на АТП Къп.