Лион излезе начело в Лига 1

Отборът на Лион победи лесно с 3:0 у дома Страсбург в двубой от 24-ия кръг в шампионата на Франция.

Карл Токо Екамби и Мемфис Депай бяха точни в 20-ата и в 30-ата минута, за да дадат надежден аванс за домакините, след като Адриен Томасон беше отстранен от игра след само 14 минути, оставяйки Страсбург в намален състав.

Класическият резултат за водения от Руди Гарсия тим беше оформен от нидерландския национал Депай в 68-ата минута на двубоя.

Така Лион записа четвърта поредна победа излезе на първо място в Лига 1 с актив от 52 точки, докато гостите имат 25 точки на 15-та позиция.

В друг мач от кръга днес Лориен надви с 1:0 Реймс.
В неделя е дербито на кръга между шампиона Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, но това няма да доведе до промяна в позицията на Лион. Тя може да бъде застрашена от Лил при успех като гост над Нант, като двубоят също е утре, 7 февруари.