Евертън измъкна драматична точка в голово шоу на "Олд Трафорд" (видео)

Евертън стигна до равенство 3:3 при гостуването си на Манчестър Юнайтед с гол в 95-ата минута. Доминик Калвърт-Люин успя да изравни в добавеното време и да донесе точка на "карамелите".

Отборът на Оле Гунар Солскяер контролираше мача в по-голяма част от него. Той водеше с два гола на почивката след попадения на Едисон Кавани и Бруно Фернандеш. "Карамелите" нанесоха своя удар в рамките на 3 минути в началото на втората част. Дукуре и Хамес Родригес се разписаха и се стигна до изравняване в 52-ата минута. Удар с глава на Скот Мактоминей в 70-ата минута изведе Юнайтед отново напред.

Манчестър Юнайтед остана на две точки зад лидера в класирането Манчестър Сити и е изиграл два мача повече от градския си съперник. Евертън е шести и само на 3 точки зад четвъртия Ливърпул.

Преди двубоя бе отбелязана една тъжна годишнина - 63 години от мюнхенската трагедия, когато осем играчи на Манчестър Юнайтед и общо 23 човека загиват при самолетна катастрофа.
Срещата не започна на много високо темпо. Евертън изглеждаше добре организиран и в началото не даваше възможности на нападателите на съперника. В същото време опитваше да организира контраатаки.
Постепенно "червените дяволи" започнаха да поемат контрол върху срещата и създадоха няколко възможности. Най-добрата беше ситуация, в която Грийнууд се освободи от Дин, но изстрелът му бе неточен и топката мина покрай вратата. В 24-ата минута великолепно центриране на Рашфорд намери Кавани, който с глава откри резултата.
След гола Ман Юнайтед имаше още по-голямо предимство и спокойно чакаше момента, в който да нанесе следващия си удар. Малко преди почивката обаче домакините загубиха Пол Погба. Французинът получи контузия и бе заменен от Фред.
В 43-ата минута грешка на Де Хеа и Линдельоф за малко да доведе до изравняване. Топката се озова в Ричарлисон и той стреля към опразнената врата, но ъгълът бе малък и бразилецът не успя да намери мрежата. Секунди по-късно ситуацията на Евертън бе тотално различна.
Прекрасен гол на Бруно Фернандеш в самия край на първата част удвои аванса на отбора на Солскяер. Португалецът бе на границата на наказателното поле и се огледа за съотборник. Не видя добро решение с подаване и отправи великолепен удар, с който прати топката в горния десен ъгъл на Олсен. Тимът на Анчелоти можеше да се върне преди да е дошла почивката. Калвърт-Люин бе изведен сам срещу Де Хеа, но стреля покрай вратата.
След това развитие Евертън изглеждаше пречупен, но излезе като променен отбор за второто полувреме. В рамките на три минути гостите успяха да изравнят. Те получиха помощ от Де Хеа. Калвърт-Люин прати топката в наказателното поле, а вратарят я изби слабо и я прати на крака на Дукуре, за когото не беше проблем да се разпише. В 52-ата минута "карамелите" нанесоха втори удар. Хамес Родригес получи топката от Дукуре, овладя я великолепно и с нисък удар я прати в мрежата.
Последваха нови възможности за домакините, тъй като "карамелите" търсеха ново изравняване и оставиха повече пространства. Два удара на Бруно Фернандеш от добри позиции не намериха целта. Към края тимът на Анчелоти стигна до положения. Ричарлисон успя да се измъкне от защитата, но стреля неточно.
Когато всички чакаха последния съдийски сигнал, Евертън успя да стигне до гол. След центриране от фаул, Майкъл Кийн отклони топката, тя стигна до Калвърт-Люин, който успя да я поеме и да я отклони към мрежата преди Де Хеа да се намеси.
МАН ЮНАЙТЕД - ЕВЕРТЪН 3:3
1:0 - Кавани (24)
2:0 - Фернандеш (45)
2:1 - Дукуре (49)
2:2 - Родригес (52)
3:2 - Мактоминей (70)
3:3 - Калвърт-Люин (95)