Добруджа елиминира Чардафон на 1/8-финалите за Купата на България (видео)

Мъжкият състав на хандбален клуб „Добруджа“ изигра най-силния си мач от началото на сезона и победи „Чардафон“ (Габрово) с 26:21 в мач от 1/8-финалите за Купата на България, игран в Каварна. На почивката добричлии водеха с 13:10. В началото второто полувреме жълто-зелените увеличиха преднината си на 5 гола и до края не позволиха на съперника да се доближи на по-малко от 3 попадения, като голяма заслуга за това имаше вратарят Емил Иванов.

Най-резултатен бе Илиян Денев, който се разписа 10 пъти във вратата на „Чардафон“. Стилиян Стоянов отбеляза 8 гола, Димитър Георгиев – 3, Галин Найденов и Георги Димитров – по 2, Донислав Димитров – 1.

Успехът класира „Добруджа“ на ¼-финал за Купата на България, като съперник за влизане във финалната четворка ще бъде „Асти“ (Хасково).