Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Кузбас излъга Факел с 20:18 в тайбрека и поведе в Суперлигата на Русия (видео + снимки)

Отборът на Кузбас (Кемерово) спечели изключително важното гостуване на Факел в Новий Уренгой с 3:2 (17:25, 25:23, 25:17, 18:25, 20:18) в мача то 21-ия кръг на волейболната Суперлига на Русия за мъже.
Възпитаниците на Алексей Вербов изтръгнаха “със зъби и нокти” успеха и успяха временно да излязат начело в класирането 45 точки (16 победи, 4 загуби). Факел допусна 8-а загуба и с актив от 40 точки (13 победи, 8 загуби) заема 5-а позиция във временното класиране.

За първи път официално като старши треньор Раман Яковлев изведе Факел, след като по-рано през седмицата Камило Плачи напусна поста по здравословни причини.

Домакините спечелиха сравнително лесно първата част с 25:17. Последваха два отлични гейма за момчетата на Алексей Вербов, които поведоха с 2:1 гейма. Волейболистите на Факел стигнаха до успех в 4-ия гейм с категоричното 25:17, след като Максим Жигалов се разигра в атака и записа отлична серия на начален удар.

Тайбрекът започна отлично за Кузбес, след отлична игра на Иван Зайцев – 4:2. Ас на Игор Кобзар даде преднина на тима от Кемерово от 6:2. Иван Зайцев показа отлична игра в атака и гостите дръпнаха с 6 точки при 8:2. Най-титулуваният играещ волейболист в Европа Александър Гуцалюк най-накрая успя да спре с блок атаката на Иван Зайцев – 4:9. Алексей Вербов взе прекъсване. Денис Богдан обаче бе безупречен в атака и успя да съкрати преднината на Кузбас само до 2 точки при 8:10. нови отлични изяви в атака на Денис Богдан и два поредни аса на Максим Жигалов изведоха Факел до мачбол при 15:14. Кузбас спаси мачбола. Последваха още изравнявания и в крайна сметка Иван Зайцев и компания спечелиха тайбрека с драматичното 20:18 и мача с 3:2 гейма.
Страхотен двубой за Кузбас изигра разпределителят Игор Кобзар, който заби цели 10 точки (3 аса, 3 блока, 57% ефективност в атака - +8). Най-резултатен за победителите стана италианският диагонал Иван Зайцев със 17 точки (49% ефективност в атака - +6).
Бившият руски национал Евгений Сивожелез изигра поредния си силен двубой и добави 16 точки (43% ефективност в атака, 19% перфектно и 43% позитивно посрещане - +4).
За Факел най-резултатен стана Денис Богдан с 22 точки  (3 аса, 2 блока, 53% ефективност в атака - 9% перфектно и 24% позитивно посрещане - +12). Диагоналът Максим Жигалов добави 21 точки (47% ефективност в атака - +11). Руският национал Дмитрий Волков се отличи с 20 точки  (3 аса, 1 блок, 41% ефективност в атака, 8% перфектно и 24% позитивно посрещане - +5).

ФАКЕЛ (НОВИЙ УРЕНГОЙ) – КУЗБАС (КЕМЕРОВО) 2:3 (25:17, 23:25, 17:25, 25:18, 18:20)