Майнц надви Унион с дузпа (видео)

Тимът на Майнц 05 надви с 1:0 като домакин Унион (Берлин) в мач от 20-ия кръг на германското първенство. Единственото попадение в срещата бе дело на Муса Ниаките в 22-ата минута от дузпа. В 55-ата минута Нико Шлотербек от Унион получи втори жълт, съответно червен картон и това улесни още повече задачата на домакините.

Майнц продължава да заема предпоследното 17-о място в класирането с вече 13 точки, като регистрира днес третата си победа от началото на сезона в Бундеслигата. Берлинчани пък са девети в подреждането с 29 точки, като вече в четвърти пореден шампионатен мач нямат победа.