Панатинайкос превзе Пирея и отдалечи Олимпиакос от плейофите

Баскетболният отбор на Олимпиакос допусна четвъртата си поредна загуба в Евролигата. "Червено-белите", които бяха без Александър Везенков във втори последователен двубой, загубиха гръцкото супердерби с Панатинайкос с крайното 77:88 (18:21, 17:17, 19:23, 23:27) в среща от 24-ия кръг на турнира на богатите, проведена в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея.

Както е известно, Везенков пропусна двубоя заради травма в коляното на десния крак. Освен него, от състава на домакините липсваше и Костас Папаниколау. Гостите, които пък трябваше да се справят без своя лидер Неманя Недович, се възползваха от липсите на своя вечен враг и имаха смазващо предимство при борбите - 38-19 в полза на ПАО, като 15 от тях бяха в нападение.

По този начин Олимпиакос продължава да се отдалечава от битката за плейофно място. Отборът на Везенков е на 11-а позиция с актив от 11 победи и 13 загуби. Панатинайкос пък записа своя втори пореден успех в Евролигата, но продължава да заема 16-ото място в подреждането с баланс от 9 победи и 14 поражения.

Georgios Printezis - Olympiacos Piraeus - EB20

Още в първите минути на срещата отборът на Панатинайкос намекна, че ще търси успеха на всяка цена. "Детелините" поведоха с 10 точки в средата на първата четвърт, но след това Олимпиакос се завърна и стопи дефицита на само три точки - 35:38 на полувремето. След почивката ПАО отново започна да играе на по-високо темпо и заслужено си спечели актив от цели 13 точки по средата на третата четвърт. Баскетболистите на Одед Каташ не позволиха отпускане и затвориха двубоя при 77:88.

Хауърд Сант-Рос записа върховите в кариерата си 20 точки плюс 5 асистенции за успеха на Панатинайкос. Константинос Митоглу и Лефтерис Бохоридис нанизаха по 15 точки, Аарън Уайт остави 12 точки и 7 борби, а Бен Бентил се разписа с 10 точки.

За Олимпиакос Шакийл МакКисик поведе колоната с 20 точки и 5 борби, докато Хасан Мартин наниза 11 точки.