Байерн (Мюнхен) си тръгна с трите точки от Берлин (видео)

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна икономичен успех с 1:0 като гост на Херта (Берлин) в първия двубой от 20-ия кръг на Бундеслигата. С победата баварците се утвърдиха на върха във временното класиране с 48 точки, като имат 10 повече от втория РБ Лайпциг. Херта е точно над чертата - 15-и със 17 точки.

Баварците пропуснаха отлична възможност да открият в 12-ата минута, когато Роберт Левандовски пропусна дузпа. В 22-ата обаче все пак гостите от Мюнхен откриха чрез Кингсли Коман, който се разписа с удар от границата на наказателното поле. Това се оказа и единственото попадение в двубоя.

Така европейският шампион записа пета поредна победа и вдигна настроението си за световното клубно първенство.

Ханзи Флик направи три промени в сравнение с двубоя с Хофенхайм. Зюле, Ернандес и Сане заменят Боатенг, Дейвис и Рока.
Пекарик, Мителщат и Дарида стартираха за столичани. Новите попълнения Сами Кедира и Неманя Радонич са на пейката за началото.
Двубоят се изигра на доста тежък терен, тъй като над Берлин падаше обилен снеговалеж. Срещата започна с очаквано предимство за баварците, които стигнаха до отлична възможност за откриване на резултата в 12-ата минута, когато получиха право да изпълнят дузпа за опасна игра на стража на Херта Руне Ярстайн в наказателното поле срещу Льорой Сане.
Зад топката застана Роберт Левандовски, но ударът на поляка беше отразен от вратаря. Така Ярстайн стана едва вторият вратар в Бундеслигата, отразил наказателен удар на поляка след Мануел Нойер, който спасява дузпа на Левандовски като футболист на Борусия (Дортмунд).
Логиката възтържествува в 22-ата минута, когато Кингсли Коман получи топката на границата на наказателното поле и успя да изненада Ярстайн за 1:0, след като топката рикошира в капитана на Херта Никлас Щарк и се отклони до напречната греда и стана неспасяема. В самия край на първото полувреме домакините имаха възможност за изравняване, но Мануел Нойер отрази удара от пряк свободен удар на Доди Лукебакио.
Втората част започна ударно с положения и пред двете врати, като първата възможност беше пред вратата на Херта. Берлинчани заиграха много активно и стигнаха до гол, кото беше отменен поради засада. В 60-ата минута Неманя Радонич се забави с удара, което позволи на баварците да се организират в отбрана. В 68-ата минута Матео Гендузи нахлу отдясно и стреля от малък ъгъл, но Нойер спаси.
В 75-ата минута Левандовски стреля от границата на наказателното поле,но Ярстайн отрази удара на поляка. В 81-ата минута баварците можеха да останат с човек по-малко, но реферът Роберт Шрьодер пожали Бенжамен Павар, като не му показа втори жълт картон.
В 75-ата минута Левандовски стреля от границата на наказателното поле,но Ярстайн отрази удара на поляка.
В 81-ата минута баварците можеха да останат с човек по-малко, но реферът Роберт Шрьодер пожали Бенжамен Павар, като не му показа втори жълт картон. В 87-ата минута Радонич пропусна отлична възможност да донесе равенството за тима си и така резултатът остана непроменен. Любопитното в заключителните минути бе включването на германския национал Сами Кедира в игра за Херта, който успя да си изкара жълт картон.

Херта - Байерн 0:1

0:1 - Коман 22