Тодор Скримов с негативно постижение в мач №500 на Максим Михайлов за Зенит (видео + снимки)

Националът Тодор Скримов записа негативно постижение в двубоя на неговия Енисей (Красноярск) при гостуването на вицешампиона Зенит (Казан). В мач от 21-ия кръг Зенит спечели срещу Енисей с 3:1 (22:25, 25:17, 25:12, 28:26).

Двубоят бе исторически за диагонала на Зинит – Моксим Михайлов, който изигра двубой №500 с екипа на тима от Казан. Освен това веднага след двубоя от Зенит обявиха, че Максим Михайлов е подписал нов договор с клуба и за следващия сезон 2021 – 2022 година.
Тодор Скримов започна добре двубоя и имаше основен принос за успеха на Енисей в първата част с 25:22, след като благодарение на началния удар на българина Енисей поведе в резултата от 8:6 до 12:6. В крайна сметка Скримов записа 9 точки (1 ас, 42% ефективност в атака, 15% перфектно и 41% позитивно посрещане).
Посрещачът от Перник завърши двубоя с негативен показател -8 – 9 точки и 17 грешки.
Най-резултатен за Енисей стана бившият диагонал на Монтана Кирил Клец със 17 точки (3 блока, 44% ефективност в атака - +10). Ян Ерещенко добави още 14 точки за гостите.
Максим Михайлов заби 20 точки (2 аса, 5 блока, 41% ефективност в атака - +9) в своя мач №500 за Зенит.
Френската звезда Ървин Нгапет заби 19 точки (6 аса, 42% ефективност в атака, 59% перфектно и 71% позитивно посрещане - +8).
Полякът Бартош Беднож се завърна в игра след контузия, но бе заменен още нв първата част от Фьодор Воронков.
Още в първия гейм при резултат 7:14 вместо Александър Бутко в игра се появи Лоран Алекно на поста разпределител, който остана в игра почти до края на двубоя. В самия край на срещата Александър Бутко се върна в игра имаше основен принос за успеха с 28:26.
Победната точка в мача направи точно Максим Михайлов след мощна атака.
Повече двубои за Зенит е изиграл само легендата Владислав Бабичев (578).
От 10 до 11 февруари Зенит приема двубоите от груповия етап в Шампионската лига в Казан. Съперници на възпитаниците на Владимир Алекно са отборите на Берлин Рисайклинг Волей (Гепмания) и Любляна (Словения).
Междувременно стана ясно, че Европейската конфедерация по волейбол (CEV) е извадила от участие в в Шампионската лига тима на Ястжебски Венгел (Полша) заради повторно заразяване на част от тим с коронавирус. Поляците бяха 4-ия отбор, който трябваше да участва на турнира в Казан.
Преди заминаването на тима за Казан двама волейболисти на Ястжебски Венгел са дали положителни проби, а целият треньорски състав на отбора е под карантина.

Успехът на Зенит над Енисей бе 15-и в Суперлигата на Русия.
Тимът от Казан се изкачи на 3-о място във временното класиране с актив от 42 точки (15 победи, 7 загуби).
Енисей допусна 11-о поражение и с актив от 24 точки (8 победи, 11 загуби) заема 8-о място във временното класиране.

ЗЕНИТ (КАЗАН) – ЕНИСЕЙ (КРАСНОЯРСК) 3:1 (22:25, 25:17, 25:12, 28:26)