Наоми Осака отново мачка, Симона Халеп отпадна от "Джипсланд Трофи"

Световната №3 Наоми Осака продължи безупречното си представяне от началото на сезона и се класира за полуфиналите на "Джипсланд Трофи" в Мелбърн след победа над румънката Ирина-Камелия Бегу със 7:5, 6:1.

Времето наложи някои промени в програмата, тъй като дъждът ту започваше, ту спираше и това доведе до затваряне на покрива на “Маргарет корт арина”. Това обаче не попречи на Осака да запише 73-минутна победа, по време на която тя заби 22 уинъра и допусна едва 11 непредизвикани грешки.

Японката направи пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част доминираше изцяло и даде само гейм на съперничката си.

На полуфиналите Осака ще играе срещу номер 7 Елизе Мертенс (Белгия), която елиминира третата в схемата Елина Свитолина (Украйна) с 6:3, 5:7, 10-6 за близо два часа игра.

Успехите на поставената под №2 Осака през тази седмица удължиха нейната победна серия до 14 поредни победи. Настоящата шампионка на US Open няма загуба, откакто Сара Сорибес Тормо я надигра на “Били Джийн Къп” преди 12 месеца.

В същото време одачката в схемата и номер 2 в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) отпадна на четвъртфиналите на надпреварата с награден фонд 565 530 долара. Румънката загуби от 26-годишната рускиня Екатерина Александрова с 2:6, 1:6 за час игра.
Рускинята, която е 33-а в света, направи пет пробива в мача и веднъж загуби подаването си.
На полуфиналите Александрова ще играе срещу Кая Канепи (Естония), която премина в следващия кръг без игра след отказ на съперничката й и осма поставена Каролина Мухова от Чехия.