Лудогорец приключи лагера в Турция с обрат срещу Динамо (Тбилиси)

Лудогорец завърши лагера си в Турция с успех над Динамо (Тблиси). Българският шампион се наложи с 3:1 на грузинския тим, като направи пълен обрат. Зоран Марушич (2) изведе грузинския тим напред в резултата в началото на двубоя, но малко по-късно Кирил Десподов (23) изравни. Клаудиу Кешерю (31) направи пълен обрата за "орлите", а Мавис Чибота (76) оформи крайни резултат след груба грешка в защитата на Динамо.

Първоначално “орлите” трябваше да мерят сили днес срещу БАТЕ (Борисов), но ситуацията с COVID-19 промени плановете на разградчани.

Още във втората минута на мача Динамо (Тбилиси) поведе в резултата с гол на сръбския нападател Зоран Марушич. Той се възползва от разконцентрирани действия в наказателното поле на "орлите" след изпълнение на ъглов удар и от няколко метра преодоля Ренан. В следващите минути българският тим направи няколко добри атаки към вратата на Динамо, които обаче не завършиха с успех.

В 17-ата минута Каули намери Кирил Десподов, а крилото от своя страна центрира в наказателното поле. Там Клаудиу Кешерю засече топката, която не намери очертанията на вратата. В 22-ата минута "орлите" създадоха най-доброто си положение до момента в мача. Каули намери Текпетей в наказателното поле, а той шутира към далечната греда. Топката обаче мина встрани от вратата.

В 23-ата минута Кирил Десподов изравни с много хубав удар. Той пое топката в наказателното поле, нагласи си топката на десния крак, финтирайки защитник, и прати топката в мрежата. Пет минути по-късно Десподов можеше да направи пълен обрат за Лудогорец. Той излезе на голова позиция, стреля с левия крак, но стражът на Динамо успя да блокира шута.

В 31-ата минута обратът за "орлите" беше факт. Те стигнаха до него след гол на Клаудиу Кешерю, получил топката на дъгата на наказателното поле. Румънският нападател финтира Симо и с по-слабия си десен крак преодоля Мигинейшвили. В 53-ата и в 55-ата Лудогорец можеше на два пъти да увеличи преднината си, но първо ударът на Текпетей, а след това и на Кешерю бяха блокирани.

В 58-ата минута Сисиньо сложи топката на главата на Кешерю. Румънският нападател потърси обратния ъгъл на вратата, но ударът му премина на сантиметри от гредата. В 62-ата минута Кешерю се отчете със сериозен пропуск след центриране на Текпетей. Голмайсторът на "орлите" не намери топката по най-добрия начин и пропусна от метър и половина разстояние до голлинията.

В 69-ата минута Ренан отрази опасен удар от границата на наказателното поле. В 76-ата минута Мавис Чибота отбеляза третия гол във вратата на Динамо, възползвайки се от груба грешка на защитник, който върна слабо топката към своя вратар. Крилото на Лудогорец, появил се в игра малко преди това, пресече подаването, преодоля излезлия страж и се разписа в опразнената врата.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО Т 3:1