Беззъб тим на Славия записа нова загуба (видео)

Славия записа загуба и в петата си проверка на турска земя. Играчите на Александър Тарханов паднаха с 0:1 от третия във второто ниво на руския футбол - Оренбург. Попадението за руснаците дойде в самия край на мача, когато Кирил Капленко прати топката в мрежата от удобна позиция. След два дни е последната контролна среща на "белите" - срещу Ротор. Славия ще поднови битките в efbet Лига със сблъсък с ЦСКА-София след десетина дни.

В 14-ата минута се създаде първата опасност за гол. Същият Кирил Капленко пробва бдителността на Георги Петков с удар от десетина метра, който обаче не затрудни бившия български национал.

В 20-ата минута неразбирателство между Петков и Кашкен доведе до карамбол в наказателното поле на славистите, но руският тим не успя да се възползва и резултатът се запази 0:0.

В 51-ата минута Дмитрий Воробьов от Оренбург се размина с топката от непосредствена близост пред голлинията на "белите". Играта през второто полувреме беше разпокъсана и скучна, като само на няколко пъти хората на Тарханов достигнаха до опасни разбърквания в наказателното поле на руския състав. Така дойде 89-ата минута, когато Капленко получи пас отляво в пеналтерията на българите, стреля добре и топката влетя в мрежата - 1:0 за Оренбург. "Белите" нямаха никакво време да отвърнат, защото последният съдийски сигнал дойде след няма и 60 секунди.
Славия 0:1 Оренбург

0:1 Кирил Капленко (89)

Стартовите състави:
Славия: 1. Петков, 18. Стоянов, 15. Кашкен, 38. Надер, 4. Патев, 10. Фирцулеску, 7. Христов, 14. Димитров, 84. Златков, 25. Колдунов, 9. Кръстев.