Борусия (Д) се изтормози заради куриозен епизод, Груев пак игра за Вердер

Един от фаворитите в турнира за Купата на Германия Борусия (Дортмунд) се изтормози, но все пак успя да се класира за 1/4-финалите. На своя стадион “жълто-черните” се нуждаеха от продължения, за да пречупят с 3:2 съпротивата на втородивизионния Падерборн 07.

Мачът ще се запомни със случилото се в добавените минути на редовното време. Дотогава Борусия водеше с 2:1 и Ерлинг Холанд се разписа за 3:1. Това попадение обаче не беше зачетено, защото ВАР забеляза нарушение за дузпа в полза на Падерборн в предходната атака. Така се стигна до изпълнения на удар от бялата точка, който беше реализиран от Принс Осеи Овусу за 2:2, с което двубоят влезе в продължения. Там неуморимият Холанд не можеше да бъде спрян и донесе успеха на Борусия с гол за 3:2 шест минути след началото.

Иначе вестфалци бяха повели с 2:0 още до 16-ата минута и всичко изглеждаше ясно. Точни бяха Емре Джан и Джейдън Санчо. Падерборн върна интригата в 79-ата чрез попадение на Юлиан Юстван, за да се стигне после до драмата в края на редовното време.

В заключителните секунди на продълженията гостите имаха няколко положения, но не успяха да вкарат.

В другата късна среща от вечерта Вердер (Бремен) надви далеч по-лесно с 2:0 друг представител на Втора Бундеслига - Гройтер Фюрт. Българският халф на домакините Илия Груев се появи на терена в добавеното време, като така регистрира третото си участие за тима.

Преди това Кевин Мьовалд (12’) и Феликс Агу (73’) бяха вкарали за Вердер.