Ямбол вдигна адреналина в Ботевград, но Балкан измъкна победата

Ямбол направи всичко по силите си да направи мача в Ботевград интересн, но адреналинът в залата се усещаше само до почивката. Балкан успя да обърне и да победи с 85:70 (21:19, 28:21, 22:14, 14:16) Ямбол в срещата от 18-ия кръг на НБЛ.

Балкан се завърна на трета позиция във временното класиране преди третото завъртане от родното първенство с баланс 10-4. Ямбол пък заема седмо място в таблицата с 5 победи и 10 загуби.

Иначе гостите от Ямбол тръгнаха смело в мача като бързо натрупаха преднина от 7-0, но инерцията им бързо беше убита, като в крайна сметка Балкан успя да спечели първата част с 21-19. Минута след подновяване на играта Стоян Петков отново даде преднина на своите (24-21), последваха няколко смени на лидерството, а преди почивката Балкан успя да се измъкне и да се оттегли с преднина от 9 точки (49-40).

След паузата интригата на игрището изчезна и въпреки, че играчите на Тони Дечев на няколко пъти стопяваха пасива си, не успяха да поднесат изненада в „Арена Ботевград”.

Давонтей Джордан и Дарко Балабан вкараха по 17 точки за Балкан, Сияни Чеймбърс завърши с дабъл-дабъл – 14 точки и 10 асистенции, а Тахуан Ейджи добави 13 точки.

За Ямбол Андрек Иванов завърши с дабъл-дабъл – 21 точки и 13 борби, по 11 нанизаха Иван Лилов и Ерик МакГил, а Франклин Уилямс записа 10.