Йозил дебютира срещу българин след 7-месечна пауза

Месут Йозил направи дебют за Фенербахче при победата с 2:1 над отбора на Страхил Попов Хатайспор в мач от 23-ия кръг на турското първенство. Световният шампион се появи в игра в 77-а минута, а малко след това Фенербахче стигна до ключовото второ попадение попадение след автогол на Жан-Клод Билонг. Това бяха първи игрови минути за Йозил от 1 юни, когато за последно игра за предишния си отбор Арсенал.

Българският национал Страхил Попов изигра пълни 90 минути за Хатайспор и се представи на добро ниво.

"Фенерите" поведоха в резултата с гол на Тиам и удвоиха след автогола на Билонг две минути преди края. В последната минута Аарън Булендза отбеляза попадение за Хатайспор.
Фенербахче е начело в класирането с 48 точки, а Хатайспор е седми с 35 точки.