Уулвс срази Арсенал за няколко минути, "артилеристите" с два червени картона (видео)

Уулвърхамптън победи Арсенал с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Играчите на Микел Артета откриха резултата чрез Никола Пепе (32') минута, но допуснаха пълен обрат с голове на Рубен Невес в последната минута на първата част от дузпа и Жоао Моутиньо (49'). "Артилеристите" получиха и два червени картона - при нарушението довело до дузпата в края на първото полувреме и в 71-ата минута, когато Бернд Лено бе изгонен.

Още преди да е изминала минута от началото на мача Букайо Сака бе изведен идеално зад гърба на защитата, нахлу в наказателното поле, но изстрелът му се отби от дясната греда. В четвъртата минута Седрик Соарес напредна добре отляво, и пусна успореден пас в наказателното поле, но Руи Патрисио спаси удара. В 9-ата минута отново Соареш центрира прекрасно в наказателното поле, Лаказет върна с глава отново към Сака, който отбеляза, но ВАР се намеси и отсъди, че френският нападател е бил в засада при подаването. Гостите отговориха в 22-ата минута с прекрасен изстрел от дистанция на Нелсън Семедо, който бе блокиран отлично от Бернд Лено. Само минута след това действията се пренесоха отново пред наказателното поле на “вълците”, но и Руи Патрисио отново бе на своето място при удар на Никола Пепе, който нахлу отляво.

“Артилеристите” достигнаха до заслужена преднина с оглед случващото се на терена в 32-ата минута, когато Пепе отбеляза великолепен гол в 32-ата минута. Французинът отне в средата на терена, след което успя да надиграе Нелсън Семедо, нахлу в наказателното поле и отбеляза в далечния ъгъл на вратара Патрисио. В минутите след гола домакините опитаха да изравнят играта, но така и не успяваха да достигнат до нещо по-сериозно пред Лено. Това се промени в последната минута на първата част, когато отлично подаване разцепи централната двойка бранители на гостите Роб Холдинг и Давид Силва, а бразилецът необмислено фаулира откъсващия се Вилиан Жозе. Съдията бе безкомпромисен и веднага показа му червен картон, а Рубен Невес реализира категорично дузпата.

Само четири минути след началото второто полувреме домакините постигнаха пълен обрат до 2:1. Жоао Моутиньо получи топката на около 25 метра пред наказателното поле и прати истински снаряд, който се отби в дясната греда на германския страж и влетя в мрежата. В следващите минути двата отбора опитваха да се атакуват, но не достигаха до реални голови положения.

В 71-ата минута Лено отново бе в центъра на събитията, след като излезе неразчетено, за да пресече дълго подаване, но игра с ръка и без колебание от съдията бе изгонен. “Артилеристите”, оставяйки с двама човека, вече бяха принудени да се върнат още по-дълбоко в своята половина, а играчите на Уулвс започнаха да атакуват още по-настървено в желанието си да отбележат трето попадение. Те създадоха няколко добри положения, но така и топката не мина зад гъба на резервата Рунар Алекс Рунарсон, а в последните минути по-скоро задържаха топката отколкото да опитват да вкарат.

В следващия кръг Арсенал има трудно гостуване на Астън Вила, докато "вълците" посрещат Лестър.