Кристъл Палас върна Нюкасъл в реалността (видео)

Нюкасъл допусна трета поредна домакинска загуба във Висшата лига. "Свраките" отстъпиха с 1:3 на Кристъл Палас и се намират на 16-о място в класирането, но с мач повече от 17-ия Брайтън.

Джонджо Шелви даде аванс на Нюкасъл в самото начало, но още до почивката Кристъл Палас направи обрат и си отмъсти за загубата от "джордитата" по-рано през сезона. Попаденията за "орлите" вкараха Жайро Ридевалд (21') и Гари Кейхил (25').

Нюкасъл влезе в мача със самочувствие след победата над Евертън на "Гудисън Парк". Преди това тимът на Стив Брус беше в серия от 11 срещи без успех и критиките към мениджъра идваха от всички посоки. Брус направи само една промяна в състава. На мястото на контузения Джамал Ласелс започна Киърън Кларк.
Кристъл Палас се отдалечи от зоната на изпадащите с трите точки срещу Уулвърхамптън през уикенда, а днес за първи път през сезона постигна две поредни победи и вече е по-близо до средата на класирането.
Началото беше перфектно за Нюкасъл. Още във 2-ата минута Калъм Уилсън подаде на Джонджо Шелви и халфът на домакините прати топката в мрежата със силен удар, оказал се неспасяем за Висенте Гуаита. Не след дълго шанс се откри и пред Джеф Хендрик, но неговият изстрел от въздуха не попадна в очертанията на вратата.
Постепенно Кристъл Палас успя да изравни играта. Джордан Аю пропусна да се разпише с глава, но "орлите" стигнаха до гол в 21-ата минута благодрение на Жайро Ридевалд. Той посрещна топката на границата на наказателното поле, а ударът му рикошира в Кларк и Карл Дарлоу нямаше какво да стори.
Само 4 минути по-късно Еберечи Езе центрира на близката греда и Гари Кейхил заби второ попадение за Кристъл Палас. Домакините можеха да отговорят бързо, но Гуаита спаси удар на Райън Фрейзър, а след това Мигел Алмирон и на два пъти Фабиан Шер пропуснаха да се разпишат за Нюкасъл.
Веднага след почивката Дарлоу спаси силен удар на Патрик ван Аанхолт. В 59-ата минута гостите останаха без звездата си Уилфред Заха, който получи травма и бе заменен от Андрос Таунзенд. В 66-ата великолепна намеса на Натаниел Клайн попречи на Уилсън да вкара за 2:2.
Стив Брус пусна Ален Сен-Максимен и Дуайт Гейл, но Нюкасъл не стигаше до чисти положения. Продължетелните разигравания на "свраките" позволяваха на съперника да се подреди в и около наказателното си поле, а балонните центрирания не бяха проблем за Гуаита. Единствено изненадващ пробив на Сен-Максимен в 80-ата минута създаде напрежение за защитата на Кристъл Палас, но Скот Дан подложи тялото си на пътя на топката.
В следващия кръг "орлите" ще гостуват на Лийдс в преследване на трета поредна победа, а Нюкасъл ще е домакин на Саутхамптън.