"Остриетата" порязаха и Уест Бромич - надежда има (видео)

Шефилд Юнайтед не се предава. "Остриетата" обърнаха с 2:1 Уест Бромич в дербито на аутсайдерите във Висшата лига и вече е само на точка зад днешния си съперник. Шансовете за оцеляване все още изглеждат илюзорни, но формата на отбора е обнадеждаваща, което не може да се каже за Уест Бромич.

Гостите поведоха в края на първото полувреме чрез Мат Филипс, но Джейдън Богъл и Били Шарп донесоха така важния успех на Шефилд Юнайтед с голове през вторто полувреме.

В последните седмици Шефилд Юнайтед съживи крехките си надежди за оценляване с победи над Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, а се представи достойно и при гостуването на лидера Манчестър Сити, губейки само с 0:1. Мениджърът на "остриетата" Крис Уайлдър направи две промени в състава в сравнение с гостуването на "Етихад Стейдиъм". Сред титулярите се появиха опитните Били Шарп и Дейвид Макголдрик за сметка на Райън Брюстър и Оливър Бърк.
Наставникът на Уест Бромич Сам Алардайс се завърна към системата 4-4-1-1, след като експериментът с трима защитници се провали срещу Фулъм. Конър Таунзенд се появи в игра за първи път от ноември, а в предни позиции стартира новото попълнение Мбайе Диане.
Още с началния съдийски сигнал на Пол Тиърни Шефилд Юнайтед взе инициативата и показа, че ще е отборът, който ще доминира. Оливър Норууд пропусна добра възможност да открие резултата, а гостите отговориха с опасна контра и удар в аут на Диане.
В 14-ата минута Макголдрик се справи с трима футболисти на Уест Бромич и стреля, но Сам Джонстън спаси. Постепенно домакинският натиск утихна, но в края на полувремето отново стана интересно. Били Шарп засече центриране от фланга, но топката излезе в аут. В 41-ата минута Диане не успя да преодолее Аарън Рамсдейл, а Итън Ампаду изчисти пред голлинията, но заелият добра позиция Мат Филипс изведе Уест Бромич напред.
След почивката тимът на Алардайс се прибра дълбоко в половината си, а "остриетата" започнаха да създават едно след друго чисти положения. Влизането на Макбърни вместо Норууд помогна на домакините да станат по-опасни. Заслуженото изравняване дойде в 56-ата минута. Тогава Крис Башам се засуети в наказателното поле, но силният удар на Джейдън Богъл с левия крак се оказа неспасяем за Джонстън - 1:1.
Домакините продължиха да атакуват с всички сили, а Уест Бромич се стремеше да устиска равенството. В 73-ата минута защитата на "дроздовете" отново сбърка и позволи на Били Шарп да се добере до топката в наказателното поле. Последва точен удар на ветерана и трета победа за Шефилд Юнайтед през сезона.
Тя дори можеше да е по-убедителна, но нападателите направиха няколко пропуска в последните минути, а гостите така и не се опитаха да се изнесат в предни позиции и да се доберат поне до точката.
В следващия кръг "остриетата" ще посрещнат Челси, а на Уест Бромич предстои гостуване на Тотнъм. Отборът на Алардайс е допуснал цели 52 гола и с представянето си от началото на годината ще е цяло чудо, ако съумее да се спаси.