Резерви продължиха силната серия на Бетис (видео)

Бетис надви с 1:0 гостуващия Осасуна и продължава да се изкачва в класирането на Ла Лига. Това беше пети пореден мач без загуба за "вердибланкос". Те са на 7-о място с актив от 30 точки, а техният съперник се намира точно над чертата на изпадащите.

В герой за севилци се превърна Борха Иглесиас. Нападателят се появи от пейката в 58-ата минута, а в 80-ата донесе победата на отбора си след подаване на друга резерва - Кристиан Тейо.
Преди почивката и в началото на втората част по-чистите положения създадоха футболистите на Осасуна. Пропуските на Джонатан Кайери обаче ги лишиха от заслужен аванс. В 12-ата минута гол на Виктор Руис от Бетис беше отменен заради засада, но домакините рядко стигаха до удари към вратата на Серхио Ерера.

В 47-ата минута Рубен Гарсия стреля с глава, но късметът отново беше на страната на домакините. Малко по-късно Йоел Роблес отрази поредния удар на Кайери.
Бетис започна да доминира в последните 20 минути. Първо Алекс Морено имаше възможност да открие резултата, но Ерера спаси, а после дойде мигът на Борха Иглесиас. Той получи перфектен пас от Тейо и технично копна топката над вратаря на Осасуна за 1:0.

Малко преди края на редовното време Борха Иглесиас можеше да вкара и втори гол за тима на Мануел Пелегрини, но не се възползва от грешката на Серхио Ерера, който излезе неразчетено напред и не уцели топката.