Дженоа отново надигра Кротоне (видео)

Отборът на Дженоа постигна убедителен успех с 3:0 при визитата си на Кротоне от 20-ия кръг на Серия “А”. По този начин “грифоните” записаха пета поредна победа срещу този съперник.

Матия Дестро откри резултата в 24-ата минута с прецизен удар по земя. Само пет минути по-късно Ленарт Чибора удвои преднината с фантастично воле. В 50-ата минута Дестро засече центриране на Миха Зайц за втория си гол в срещата, с който оформи крайния резултат. В самия край на мача Ахмад Бенали можеше да вкара почетно попадение за домакините, но гредата не му позволи да го направи. Така Дженоа събра 21 точки и се изкачи на 14-ата позиция в класирането, където Кротоне е на дъното с едва 12 спечелени пункта.