Гол в последната секунда лиши Каляри от победата срещу Сасуоло

Секунди не достигнаха на Каляри да постигне много важна победа, която можеше да ги изведе извън опасната зона и завърши 1:1 в домакинството си на Сасуоло. Попаденията отбелязаха Жоао Педро (75’) за домакините и Джереми Бога за гостите дълбоко в добавеното време с едно от последните отигравания в мача.

Футболистите на Каляри започнаха прибрано срещата и оставяха инициативата на своите гости, които създадоха няколко положения, но така и не застрашаваха много сериозно Краньо. Все пак в 9-ата минута попадение на Разван Марин бе отменено поради засада.

В 35-ата Алесио Краньо направи страхотно спасяване, след като Филип Джурджич засече необезпокояван центриране отляво, но стражът се намеси добре. По-чистите положения в тези минути бяха за гостите, но те така и не успяват да материализират преимуществото си.

Пет минути преди края на първото полувреме лоши действия на гостите пред собственото им наказателно поле позволиха на Жоао Педро да напредне и да подаде към Раджа Наинголан, който отправи опасен удар, но той попадна в дясната греда на вратаря.

В 52-ата минута Сасуоло можеше да отбележи, когато Бога проби отляво, центрира през защитник в наказателното поле, а ударът на Траоре бе изваден от Краньо със сетни усилия на голлинията.

През втората част гостите успяха да наложат по-сериозно териториално предимство и обсадиха наказателното поле на Каляри, чийто играчи спорадично опитваха да притесняват Консиели с контраатаки. При една такава отлично центриране на Разван Марин отдясно топката попадна на главата на непокрития Жоао Педро, който простреля неспасяемо стража на гостите Андреа Консили.

Гостите достигнаха до равенството едва в 95-ата минута, когато сякаш отчаянието вече се бе настанило в техния лагер, но въпреки това продължаваха със стихийния си натиск, се стигна до изравняването. Буквално с последната си атака, когато отлично центриране отляво на Браян Одей намери напълно непокрит Джереми Бога в наказателното поле и той преодоля Краньо от няколко метра за крайното 1:1.